Turnkring Oostakker behaalt opnieuw het kwaliteitslabel Q4Gym

Turnkring Oostakker behaalt opnieuw het kwaliteitslabel Q4Gym
Ook onze club heeft een API! Oostakkerse tumbling gymnasten naar World Cup Onze trampolinegymnasten sprokkelen medailles op het BK! TKO werft aan! Tumbler Sam D'hoop breekt 9 jaar oude Belgisch record! Ik wil me graag al inschrijven voor volgend seizoen...kan dat? Turnfeest op zondag 27 mei! TKO TURNKAMP: inschrijvingen open! Inschrijvingen turnkamp (2-5/1) geopend! Testmoment nieuw talent zaterdag 29/4 Inschrijvingen voor volgend seizoen open! TURNSHOW OP 27 MEI! Clubkampioenschap ’17: de medailles zijn verdeeld! Doe je volgende week ook mee met het clubkampioenschap? Recreatornooi Oostakker schot in de roos! Zaterdag recreatornooi in onze club. Kom jij ook supporteren? Nieuwjaarsreceptie TKO: komende vrijdag! 22 & 23 oktober: Kaderweekend gymnastiek NIEUW: TKO turnkamp tijdens de kerstvakantie Lupé opnieuw geselecteerd voor de nationale kernwerking tumbling! Wil jij ook een TKO T-shirt? NIEUW IN ONS AANBOD: turnen voor volwassenen! Ga jij ook mee naar het GymGala op 10 of 11 december? 3, 2, 1... START! Tijd voor vakantie! Foto's turnshow online! MORGEN TURNSHOW TKO: WELCOME TO THE JUNGLE Jungle knuffels gezocht! Welcome to the jungle! Oostakkerse recreatornooi groot succes! Zondag Recreatornooi in onze club! Kom jij ook supporteren? Dagmar Buysse steekt onze turners in het nieuw TURNFEEST: 21 mei Winnaars wedstrijd koekjesverkoop: Calista en Kato Turnkring Oostakker gaat vreemd. Koekenverkoop: steun TKO TKO turnt over de landsgrenzen heen. Oostakkerse trainers scholen zich bij. Sporthal gesloten wegens staking! Met z’n allen naar het Gymgala ! Wie gaat mee? Antwerp Cup: twee bronzen medailles voor TKO Tumblers Dino en Lupé turnen nu ook voor Franse club. Het nieuwe turnseizoen gaat van start! Oogststoet: bekijk de foto's hier! VRIENDJESDAG: 2 september Dino op Europese trainingsstage in Nederland. Slotdag seizoen '14-'15 Prachtige wedstrijdresultaten! Twee BK medailles voor de tumblingploeg! Kato Vlaams Kampioen!

Q4Gym staat voor Quality in de Gymnastiek. Het is een online kwaliteitsinstrument dat ontwikkeld werd door de GymnastiekFederatie Vlaanderen. De inhoud van het instrument bouwt verder op de inhoud van het IKGym-instrument (ontwikkeld door VUB en GymFed). De vorm heeft grote wijzigingen ondergaan. Het Q4Gym-instrument is interactief en permanent beschikbaar en is gelinkt met het ledenbeheer.

 

Met het kwaliteitsproject worden tegelijkertijd verschillende doelstellingen nagestreefd: 


1. Bewustwording van het belang van kwaliteit:

Gelet op het beginstadium waarin de kwaliteitszorg zich binnen de (traditioneel georganiseerde) sportsector nog steeds bevindt, dient zowel aan aanbieders- als aan afnemerszijde het besef te groeien dat kwaliteit noodzakelijk is om als sportclub in deze consumptiemaatschappij te kunnen overleven. Dit vraagt een zekere mentaliteitswijziging en kwaliteitsopvoeding van zowel de interne (trainers en andere medewerkers) alsook de externe verenigingsleden (gymnasten en ouders). 


2. Kwalitatieve uitbouw van het gymnastiekaanbod in Vlaanderen:

Het belangrijkste doel van dit project is natuurlijk het verbeteren van de kwaliteit van het gymnastiekaanbod, in de hoop een meerwaarde te kunnen creëren en de doelstellingen van de clubs en hun leden maximaal te kunnen invullen. Deze kwaliteitsverbetering wordt in eerste instantie nagestreefd door het verbeteren en versterken van alle aspecten die de objectieve ontwerpkwaliteit van het desbetreffende sportaanbod bepalen: begeleiding, accommodatie, groepssamenstelling, trainingsuren, ... . Om de clubs hierbij te helpen wordt het online Q4Gym-kwaliteitsinstrument ter beschikking gesteld voor een zelfdiagnose, waarbij de gehanteerde criteria als richtnorm kunnen gebruikt worden voor de kwalitatieve uitbouw van de club of een afdeling ervan. 

Bovendien heeft de GymnastiekFederatie een kwaliteitshandboek bezorgd aan alle aangesloten clubs. Hiermee krijgen de gymnastiekclubs instrumenten aangereikt om op een gestructureerde wijze te bouwen aan de kwaliteit van hun clubwerking.


3. Informatievoorziening over (de kwaliteit van) het gymnastiekaanbod:

Ten slotte is het ook de bedoeling om de gymnasten en hun ouders nog beter in te lichten over de sportactiviteiten die in de aangesloten clubs voor de diverse doelgroepen georganiseerd worden. Hiervoor werd onder meer deze website gecreëerd. De website zou moeten kunnen ingeschakeld worden als een soort van 'Guide Michelin van gymnastiekverenigingen'. Naast een beschrijving van het sportaanbod kan er immers ook een beoordeling in teruggevonden worden van de kwaliteit van het betreffende programma voor alle aangesloten clubs. Rekening houdende met de soort activiteit en het niveau waarop deze beoefend wordt, wordt hierbij zowel gekeken naar de kenmerken van de begeleiding, de groepssamenstelling, de trainingsmogelijkheden, de accommodatie, alsook naar enkele inhoudelijke aspecten van het aanbod. Op deze manier wordt dan ook getracht om de (potentiële) klanten een zekere objectieve houvast te bieden waarop ze zich zouden kunnen beroepen bij de keuze van hun sportclub.

 

Ook onze club heeft een API! Oostakkerse tumbling gymnasten naar World Cup Onze trampolinegymnasten sprokkelen medailles op het BK! TKO werft aan! Tumbler Sam D'hoop breekt 9 jaar oude Belgisch record! Ik wil me graag al inschrijven voor volgend seizoen...kan dat? Turnfeest op zondag 27 mei! TKO TURNKAMP: inschrijvingen open! Inschrijvingen turnkamp (2-5/1) geopend! Testmoment nieuw talent zaterdag 29/4 Inschrijvingen voor volgend seizoen open! TURNSHOW OP 27 MEI! Clubkampioenschap ’17: de medailles zijn verdeeld! Doe je volgende week ook mee met het clubkampioenschap? Recreatornooi Oostakker schot in de roos! Zaterdag recreatornooi in onze club. Kom jij ook supporteren? Nieuwjaarsreceptie TKO: komende vrijdag! 22 & 23 oktober: Kaderweekend gymnastiek NIEUW: TKO turnkamp tijdens de kerstvakantie Lupé opnieuw geselecteerd voor de nationale kernwerking tumbling! Wil jij ook een TKO T-shirt? NIEUW IN ONS AANBOD: turnen voor volwassenen! Ga jij ook mee naar het GymGala op 10 of 11 december? 3, 2, 1... START! Tijd voor vakantie! Foto's turnshow online! MORGEN TURNSHOW TKO: WELCOME TO THE JUNGLE Jungle knuffels gezocht! Welcome to the jungle! Oostakkerse recreatornooi groot succes! Zondag Recreatornooi in onze club! Kom jij ook supporteren? Dagmar Buysse steekt onze turners in het nieuw TURNFEEST: 21 mei Winnaars wedstrijd koekjesverkoop: Calista en Kato Turnkring Oostakker gaat vreemd. Koekenverkoop: steun TKO TKO turnt over de landsgrenzen heen. Oostakkerse trainers scholen zich bij. Sporthal gesloten wegens staking! Met z’n allen naar het Gymgala ! Wie gaat mee? Antwerp Cup: twee bronzen medailles voor TKO Tumblers Dino en Lupé turnen nu ook voor Franse club. Het nieuwe turnseizoen gaat van start! Oogststoet: bekijk de foto's hier! VRIENDJESDAG: 2 september Dino op Europese trainingsstage in Nederland. Slotdag seizoen '14-'15 Prachtige wedstrijdresultaten! Twee BK medailles voor de tumblingploeg! Kato Vlaams Kampioen!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

{{ newsletter_message }}

x

{{ popup_title }}

{{ popup_close_text }}

x